На початку ХХ століття на Волині почали з’являтися початкові профільні школи. У Залухові такої школи на той час не було.
У період, коли Волинь входила до складу Польщі (1921 – 1939 рр.), в селі функціонувала чотирьохкласна школа, термін навчання в якій складав 8 років – по два роки у кожному класі. Обов’язковим предметом в школі був Закон Божий, якому навчав священник із сусіднього села Невір Любешівського району. Постійного приміщення школа не мала, тому заняття відбувались у хатах жителів села. Після Великої Вітчизняної війни, у 1946 році, школа відкрилась у хаті Цяка Макара Павловича, яка збереглась до цього часу.
Першою вчителькою в цей повоєнний період була Прядко Ксенія Іванівна. Досить тривалий час в школі такожпрацювала вчителька Пантелієнко Анастасія Дмитрівна, яка була родом з Чернігівщини. Вчилися діти і в інших хатах – Дарчика, Разюка. З часом до хати Разюка добудували додаткове приміщення і в такій школі навчання тривало до 1990 року (приміщення теперішнього сільського клубу).
Довгий час директором школи був Медведчук Антон Антонович, якого змінила на посаді Полінчук Марія Олександрівна, а потім Цяк Михайло Михайлович, який є випускником нашої школи.
1967-19841984-1985
1985-19941994-1997
1997-2004 1997-2016
З 1991 року у селі Залухів функціонує навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня – дитячий садок» у приміщенні реконструйованого дитячого садка.
Від того часу з нього вийшло 206 учнів, 16 з них нагороджені золотими і срібними медалями. За цей період здобули вищу освіту 43 випускники, а на даний час навчаються у ВНЗІ-ІV рівня акредитації 26 випускників.
У Залухові пам’ятають і шанують ветеранів педагогічної ниви, які багато зробили для навчання і виховання підростаючого покоління. Серед них – Пантелієнко Анастасія Дмитрівна, Веремійчик Віра Михайлівна, Мазилюк Ганна Станіславівна, Левчук Василина Петрівна, Ігнатюк Ангеліна Петрівна, Полінчук Марія Олександрівна, Медведчук Антон Антонович. Уродженка Івано-Франківської області Левчук Василина Петрівна, яка працювала з 1969 року, удостоєна звання «Старший вчитель», а Полінчук Марія Олександрівна – «Відмінник народної освіти».
Всі пам’ятають, як мудрого керівника вчителя вищої категорії Веремійчик Віру Михайлівну, яка пропрацювала заступником директора 28 років.
Гордиться школа своїми випускниками, які працюють в різних куточках світу. Серед них: Марчук Микола Омелянович – кандидат педагогічних наук, Філюк Петро Тодосійович – голова апеляційного суду Волинської області, Філюк Павло Васильович – голова СП у Іваничівському районі, який нагороджений орденом «Знак пошани», Колядюк Віктор Іванович – капітан судна у Новій Зеландії, Мазилюк Микита Карпович – працював радником голови обласної ради у Волинській області, а нині на заслуженому відпочинку.Закінчили місцеву школу й нині працюють у її стінах 10 педагогів.